Nuo Šiaurės iki Juodosios jūros

Nuo Šiaurės iki Juodosios jūros

Tikriausiai ne kartą teko girdėti, jog jei tavo svajonės tavęs negąsdina, jos nėra pakankamai didelės. Taigi kyla klausimas koks turėtų būti tikslas, jog vienu metu ir įkvėptų ir kutentų padus. Klaipėdietis Andrius Matulis manosi radęs atsakymą. 2018 metų vasarą, baidare plaukdamas per Lietuvą jis nusprendė, kad šis iššūkis yra per mažas – gyvenimo kelionė turėtų būti tokia apie kurią išgirdus užimtų kvapą, kuriai galėtų ryžtis tik tikras nutrūktgalvis.

Taigi šių metų birželio 1-ąją Andrius sėda į baidarę ir yra pasiryžęs perplaukti 10 valstybių nuo Šiaurės iki Juodosios jūros. Maršrutą sudarys 3 500 kilometrų, o kad išsikeltas tikslas tikrai nepasirodytų įkandamas kiekvienam, trečdalį kelionės (apie 1 100 kilometrų) Andrius plauks prieš srovę. Per šią kelionę bus aplankytos dešimt skirtingų valstybių (Olandija, Vokietija, Austrija, Slovakija, Vengrija, Kroatija, Serbija, Bulgarija, Rumunija, Ukraina), plaukiama septyniomis upėmis ir kanalais (Nieuwe Mervede kanalas, Hollands Diep upelis, Valas, Reinas, Meinas, Liudviko kanalas, Dunojus). Nors kelionė nusimato išties kupina nuotykių ir naujų patirčių tačiau, kad plaukimas vienam neprailgtų ir turėtų su kuo pasidalinti gražiausiomis plaukimo akimirkomis, Andrius į kelionę pasiima ir pačią ištikimiausią bendražygę – keturkoję augintinę Dori. Šiai aktyvistei nėra neįveikiamų misijų, tad ir laukiantis plaukimas baidare nenustygstančiai vienoje vietoje Dori bus tik dar vienas smagus būdas dalintis su aplinkiniais neišsenkančiais energijos rezervais.

Kelionės metu Andrius sustos pailsėti didesniuose miestuose, kuriuos kirs jo pasirinktas maršrutas ir pasinaudodamas proga, susitiks su lietuvių bendruomenėmis bei JCI organizacijos nariais pasidalinti įspūdžiais, pabendrauti apie jaunimo galimybes, Klaipėdą ir žinoma, perduoti geriausių linkėjimų iš Lietuvos.

Antra vieta baidarėje bus laisva, tad skirtinguose kelionės etapuose Andrius kvies prie jo prisidėti baidarių sporto entuziastus. Norintys galės mesti sau iššūkį ir išbandyti jėgas, plaukdami kartu, o tokiu būdu taip pat finansiškai prisidėti prie fondo palaikymo – jaunuolių svajonių įgyvendinimo. Kelionė laukia tikrai ne trumpa, tad kiekvienas nuplauktas kilometras yra svarbus savęs išbandymas. Organizacinė komanda nutarė, jog kiekvienas, bent minimaliai prisidedantis prie iniciatyvos įgyvendinimo, galės vieną Andriaus nuplauktą kilometrą dedikuoti norimam žmogui. Šios lėšos taip pat bus skirtos jaunuolių stipendijų fondui.

Viskas skamba taip be galo paprastai? Tačiau iš tikrųjų ši kelionė yra didžiulis iššūkis, o komanda, dirbanti prie projekto „The Hero Inside“, Andriaus plaukimą vertina kaip milžinišką motyvacijos ir įkvėpimo šaltinį. Tad pagrindinis tikslas, jog šis plaukimas būtų atskaitos taškas pokyčiams ir naujiems atradimams. Projekto organizacinė komanda su Andriumi priešakyje 3 500 kilometrų kelione nori jauniems žmonėms parodyti, jog nieko nėra neįmanomo, ir įkvėpti tikėjimo, kad visas svajones bei tikslus galima įgyvendinti. Šis projektas turi paskatinti jaunus žmones būti drąsiais, būti lyderiais, kurie išsiskirtų iš minios – eitų, bandytų, nepasiduotų ir nebijotų suklysti.

Savo kelione Andrius nori atkreipti dėmesį į jaunimo augimo ir tobulėjimo galimybes Klaipėdoje, į jaunų žmonių saviraišką ir svajonių įgyvendinimą. Ne mažiau svarbu ir tai, kad projekto organizacinė komanda nori jaunus žmones paskatinti, motyvuoti ir įkvėpti, jog nieko nėra neįmanoma – visas svajones galima įgyvendinti, svarbiausia tikėti savo idėja. Pagrindinė projekto idėja paskatinti jaunus žmones būti drąsiais, būti lyderiais, kurie išsiskirtų iš minios – eitų, bandytų, nepasiduotų ir nebijotų prarasti. Tad Andriaus kelionės metu visos iš rėmėjų į fondą surinktos lėšas bus skirtos jaunimo “Magiškasis Trejetas” programos įgyvendinimui.

Maršrutas